Moti sot

Moti sot

Të enjtendo të mbajë mot kryesisht i vranët në vendin tonë.

Reshje lokale shiu mund të ketë në disa pjesë të vendit, duke vazhduar pastaj me kthjellime dhe rënie të temperaturave në ditët vijuese.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 dhe 11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15 dhe 20 gradë Celsius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, përcjell Klan Kosova. /Insajderi.com