Moti sot me diell dhe vranësira

Moti sot me diell dhe vranësira

Mot me diell dhe vranësira pritet të mbajë gjatë ditës së sotme në vend, njofton Insajderi.

Kështu ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Siç njoftohet nga instituti, pritet të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-9 m/s. /Insajderi.com