Moti sot me diell dhe vranësira

Moti sot me diell dhe vranësira

Në Kosovë të mërkurën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale sot do ë lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalja e ditës parashihet të lëviz ndërmjet 27 dhe 30 gradë Celsius, njofton Insajderi.

Indeksi UV do jetë në vlera të larta. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7m/s. /Insajderi.com