Temperaturat minimale do të lëvizin n" />

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët me shi dhe herë herë me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius.

Sipas institutit, do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme, e lehtë deri mesatare.