Moti sot në Shqipëri

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak në Shqipëri bën me dije se moti do të vijojë i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare ne pjesën veriore dhe jugore.

Moti sot në Shqipëri

Era do të fryjë Verilindje-Veriperëndim 1-8 m/sek e përgjatë bregdetit përkohësisht deri 12 m/sek.

Valëzimi në det parashikohet i forcës 2 deri 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër 15/30 

Kukës 12/28 

Lezhë 13/30 

Dibër 12/27 

Durrës 17/30 

Tiranë 17/31 

Elbasan 18/31 

Berat 11/31 

Vlorë 14/29 

Korçë 10/26 Diell re

Gjirokastër 10/31 Diell re

Sarandë 16/30 Diell re