Motrat e grupit të famshëm muzikor zbulojnë se brenda pak ditësh të dyja u diagnostikuan me kancer

Motrat e grupit të famshëm muzikor zbulojnë se brenda pak ditësh të dyja u diagnostikuan me kancer

Dy nga motrat Nolan kanë folur për dëshpërimin e tyre pasi u diagnostikuan me forma të ndryshme të kancerit brenda pak ditësh, shkruan Sky News, transmeton Insajderi.

Anne and Linda Nolan. Pics: Steve Meddle/ Ken McKay/ITV/Shutterstock

Linda dhe Anne, të cilët ishin pjesë e grupit pop irlandez Nolans me motrat Coleen, Maureen dhe të ndjerën Bernie Nolan, të dyja i janë nënshtruar kimioterapisë Blackpool.

Ata u diagnostikuan menjëherë pasi u kthyen nga xhirimi i një serie të Nolans Go Cruising në Mars – Linda me kancer të mëlçisë, dhe Anne me kancer të gjirit. Që të dyja kanë humbur flokët për shkak të trajtimit të tyre.

Coleen Nolan breaks silence on her sisters Linda and Anne's shared ...

Në llogarinë e motrave në Twitter, ato thanë: “Ne do ta kalojmë këtë së bashku, si një familje.”

Në një intervistë për The Sun, Linda, 61 vjeçare, tha: “Është vërtet e vështirë dhe unë kam frikë të vdes. Nuk dua të vdes”.

“Unë dua të jem këtu dhe të shoh mbesat dhe nipërit e mi të rriten, dhe kjo është arsyeja pse unë po bej gjithçka në përpjekje për t’u bërë më mirë”.

Ajo gjithashtu ishte në gjendje të bënte shaka ndërsa foli për momentin kur vëllezërit dhe motrat diskutuan lajmin e hidhur.

“Ne qeshëm dhe bërtitëm”, tha ajo. “Ishte një histeri e vërtetë”.

Anne, 69 vjeçare, e cila ka dy fëmijë dhe tre nipër, raportohet se është përlotur ndërsa ajo fliste me gazetarët. “Unë nuk dua të vdes. Unë e dua shumë jetën time”. /Insajderi.com