Murati: Sot e kuptojmë kush është me qytetarët e kush me “Devollin”

Murati: Sot e kuptojmë kush është me qytetarët e kush me “Devollin”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë së në seancën e sotme parlamentare do të dalë në votim projektligji për heqjen homologimit.

Deputeti, theksoi se “sot do të kuptohet kush është me qytetarët e kush me Korporatën Devollin”.

“Sot e kuptojmë se cilët deputetë janë në anën e qytetarëve dhe Republikës, e cilët në anën e Devollit”, tha Murati.

Projektligji për largimin e homologimit është paraparë që të hidhet në votim. /Insajderi.com

Sot ne seancë del në votim në parim projektligji për heqjen e homologimit, dhe ndaljes së zhvatjes që u bëhet…

Gepostet von Hekuran Murati am Montag, 12. Oktober 2020