Muriqi vjen me mesazh inkurajues për bashkëlojtarët e kombëtares

Muriqi vjen me mesazh inkurajues për bashkëlojtarët e kombëtares

Sulmuesi i përfaqësuese së Kosovës në futboll, Vedat Muriqi, ka postuar një mesazh inkurajues për bashkëlojtarët e tij të kombëtares së Kosovës, në ndeshjen ndaj Maqedonisë, pasi ai fatkeqësisht nuk ka mundur të udhëtojë për këto ndeshje, për shkak të formës fizike.

“Suksese djem. Unë dhe gjithë Kosova zemrën e kemi me ju”, ka shkruar Muriqi në Instagram, transmeton Insajderi.

Muriqi, është transferuar në Lazio në këtë verë, nga ekipi i Fenerbahces dhe klubi Italian, e ka lejuar sulmuesin të udhëtojë për grumbullim me Kosovës, por në fund ai dështojë në testet fizike, shkaku I lëndimit të gjatë të tij./Insajderi.com.