Musliu-VV’së: Ju që qeverisët me Prishtinën, krijuat xhungël

Musliu-VV’së: Ju që qeverisët me Prishtinën, krijuat xhungël

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka kritikuar deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, lidhur me çështjen e të drejtave të personave me nevoja të veçanta, transmeton Insajderi.

Musliu tha se derisa LVV qeverisi me Prishtinën, kanë krijuar një “xhungël”, në lagjen e Spitalit.

Ajo tutje shtoi se në mënyrë të tillë Vetëvendosje po shfrytëzon tragjedinë e të tjerëve, për të fituar vota.

”Mjafton të shkoni me lagjen e Spitalit ju që keni qeverisur me Prishtinën dhe të shihni xhunglën që e keni krijuar atje”, është shprehur Musliu.

”Hajdeni mblidhemi bashkë ta kërkojmë përgjegjësinë këtu. Ne duhet të votojmë ligje, ne duhet të shiqojmë zbatueshmërinë e atyre ligjeve. Lërni hajgaret dhe mos e shfrytëzoni tragjedinë e dikujt vetëm për një grusht votash”, ka thënë tutje ajo. /Insajderi.com