Mustafa ngushëllon për vdekjen e profesorit të ekonomisë që dikur ishte asistent i tij

Mustafa ngushëllon për vdekjen e profesorit të ekonomisë që dikur ishte asistent i tij

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka shprehur ngushëllim për vdekjen e profesorit të ekonomisë, Isak Mustafa.

Isa Mustafa ka shkruar në Facebook se ka qenë student i dhe një kohë asistent i prof, Isa Mustafa.

“Prof. Isaku më mbetet në kujtim të thellë si profesor i përkushtuar i ekonomisë sa isha student në Fakultetin Ekonomik; një kohë asistent i tij, një mbështetës i fuqishëm i shumë kuadrove që dolën nga ky fakultet, punëtor i pashoq dhe plotë energji, autor i shumë studimeve dhe teksteve universitare”, ka shkruar Mustafa.

Ai shprehu ngushëllimë të thella familjes, kolegëve dhe bashkëpunëtorëve të tij. /Insajderi.com

Me dhembje te thellë kuptova lajmin se sot u nda nga jeta prof. dr. Isak Mustafa. Prof. Isaku më mbetet në kujtim të…

Gepostet von Isa Mustafa am Sonntag, 13. September 2020