Nadal – Schwartzman, ky tenist është në gjysmëfinale

Nadal  –  Schwartzman, ky tenist është në gjysmëfinale

Ka përfunduar meçi i çerekfinales në Roland Garros ndërmjet spanjollit Rafael Nadal dhe argjentinasit Diego  Schwartzman. Sfida ndërmjet tyre filloi dje, por…vazhdo