Nadal triumfoi në Barcelonë, kështu tani duket top 10shi i ATP-së

Nadal triumfoi në Barcelonë, kështu tani duket top 10shi i ATP-së

Rafael Nadal ka vazhduar me formën e tij fenomenale në terrene të dheut duke triumfuar në turneun e Barcelonës në tenis dhe duke dëshmuar edhe një herë se është në formë të shkëlqyehsme para fillimit të Roland Garrosit, që është Grand Slam turneu i dytë, nga katër sa janë gjithsej në kalendar.

Tenisti spanjoll në finalen e Barcelonës ishte më i mirë se Stefanos Tsitsipas, greku 19 vjeçar, i cili realizoi një prej arritjeve më të madha në karrierë ne tij si profesionist, pikërisht duke u plasuar në finale të këtij turneu.

Shikoni rang listën e përditësuar të ATP-së dhe çastet më të ndritshme të finales së Barcelonës në video.