Naomi Ackie do të luajë Whitney Houston në filmin e ri biografik

Naomi Ackie do të luajë Whitney Houston në filmin e ri biografik

Aktorja britanike Naomi Ackie do të luajë Whitney Houston në një film të ri për jetën e këngëtares të ndjerë.

Ackie, 28, nga Londra lindore fitoi një Çmim TV Bafta në fillim të këtij viti për performancën e saj në serinë e Kanalit 4.

Ajo gjithashtu është shfaqur në Doctor Who, Yardie dhe ka luajtur Jannah në filmin 2019 Star Wars: The Rise of Skywalker.

Në një deklaratë për Variety dhe Hollywood Reporter, regjisorja Stella Meghie tha: “Ne kemi kaluar pjesën më të mirë të vitit të kaluar në një kërkim shterues për një aktore që mund të mishërojë Whitney Houston.

“Naomi Ackie na bëri përshtypje në çdo fazë të procesit. Unë u preka nga aftësia e saj për të kapur prezencën skenike të një ikone globale duke sjellë njerëzimin në jetën e saj të brendshme”./Insajderi.com

Mirror