Napoli vs Real Sociedad, derbi kush kalon grupin

Napoli vs Real Sociedad, derbi kush kalon grupin

Ndeshje mjaftë interesante pritet të zhvillohet në “Diego Armando Maradona”, ku  Napoli pret mysafirët nga Spanja, ekipin e Real Socided, njofton Insajderi.

Momentalisht kryeson grupin Napoli me 10 pikë, ndërsa nga tetë pikë kanë Sociedad dhe AZ Alkmaar, ku holandezët ndeshjen e fundit udhëtojnë në Kroaci për tu ndeshur me Rijekën.

Gattuso do të luajë me skemën sulmuese 4-3-3, ndërsa Imanol Alguacil do të luajë me skemën 4-4-2, me Adnan Januzaj në sulm.

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Mario Rui; Zielinski, Fabian, Bakayoko; Lozano, Mertens, Insigne.

Sociedad: Remiro; Monreal, Le Normand, Zubeldia, Zaldua; Zubimendi, Merino, Guevara, Portu; Jose, Januzaj. /Insajderi.com