Shpifje të orkestruara

Nasim Haradinaj: Kjo vjen si pasojë e shpifjeve të orkestruara ndaj UÇK-së

Nasim Haradinaj thotë se sulme ndaj UÇK-së ka pasur vazhdimisht. Shpifjet ndaj UÇK-së sot i kanë sjellë këto akuza.

Nasim Haradinaj: Kjo vjen si pasojë e shpifjeve të orkestruara ndaj UÇK-së

I ftuar në emisionin Frontal, në T7 Nasim Haradinaj ka folur rreth akuzave të Gjykatës Speciale, të cilat i ka quajtur shpifje. ”Këto janë pasoja edhe të shpifje që i kemi bërë vetë për UÇK-në që një kohë të gjatë”, njofton Insajderi.

I pyetur për akuzat për Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin?, – Ai ka thënë se “këto akuza janë edhe fyerje për Kosovën. Në momentin kur të akuzohet udhëheqësi i shtetit, kjo është fyerje për një popull”. /Insajderi.com

LAJMI I FUNDIT: SPECIALJA NGRE AKTAKUZË KUNDËR THAÇIT E VESELIT, DYSHOHEN PËR 100 VRASJE