Nasim Haradinajt i refuzohet kërkesa për lirim nga para-burgimi

Nasim Haradinajt i refuzohet kërkesa për lirim nga para-burgimi

Nënkryetarit të Organizatës së Veteraneve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, nuk i është pranuar kërkesa për lirim nga paraburgimi.

Gjyqtari, Michele Picard, ka refezuar këtë kërkesë, përcjell Insajderi.

Arsyet për mos-lirimin e tij janë përmendur si daljet e Haradinajt në konferenca dhe komentet e tij lidhur me Dhomat e Specializuara.

Ai ishte arrestuar pas me kryetarin e OVL-UÇK-se, Hysni Gucati, padi dyshohen se kanë ndërhyrë në procesin e Gjykatës Speciale. /Insajderi.com