Nderohet personazhi “Rambo” i Sylvester Stallone

Nderohet personazhi “Rambo” i Sylvester Stallone

Sylvester Stallone na ka dhënë një numër personazhesh ikonikë, të ekranit të madh, nga Rocky Balboa deri tek gjykatësi i ftohtë dhe brutal Dredd.

Sigurisht, një nga rolet e tij më të njohura është ai i John Rambo, veteran i Luftës në Vietnam, i cili nuk nguron të zgjidhë një problem me një ose dy armë. Pasi ka luajtur rolin e shumëfishtë gjatë dekadave të fundit, Stallone ka shumë dashuri për rolin dhe, së fundmi, ai ishte i lumtur të njoftojë se personazhi sapo është nderuar në një mënyrë shumë të lezetshme, njofton Insajderi.

Përmes një postimi në Instagram, 74-vjeçari Stallone zbuloi se dy statuja të John Rambo janë vendosur përgjithmonë në qytetin Hope, Kanada. Ajo që i shton nderit është se “First Blood”  u xhirua në Hope. Shikoni postimin e Sylvester Stallone (i plotë me fotografi të statujave) poshtë:

Kur aktorët luajnë personazhe, ata janë tashmë të pavdekshëm në historinë e filmit ose televizionit, por të kesh një monument të ngritur për nder të një personazhi është vërtet i veçantë.

Mund të vijë si befasi për disa, por kjo në të vërtetë nuk është e para nga personazhet e Stallone për të marrë një statujë. Një statujë e Rocky Balboa ndodhet aktualisht në Muzeun e Artit të Filadelfias. /Insajderi.com

Sylvester Stallone returns to Philadelphia Rocky statue | EW.com

Burimi: Cinema Blend