Ndërpriten xhirimet e filmit – aktori protagonist rezulton pozitiv për Coronavirus

Ndërpriten xhirimet e filmit – aktori protagonist rezulton pozitiv për Coronavirus

Xhirimet për The Batman janë pezulluar përsëri, disa ditë pasi rifilluan pas bllokimit të Coronavirusit, shkruan BBC, transmeton Insajderi.

Pauza në filmim, e konfirmuar nga Warner Bros, është për shkak se aktori kryesor Robert Pattinson ka rezultuar pozitiv për virusin, sipas mediave amerikane.

Warner Bros tha se një anëtar i ekipit të prodhimit ishte duke u vetë-izoluar, por nuk tha kush.

Xhirimet filluan në Glasgow më herët këtë vit por u ndaluan për shkak të pandemisë.

Një zëdhënëse e studiove tha: “Një anëtar i produksionit Batman ka rezultuar pozitiv për Covid-19 dhe po izolohet në përputhje me protokollet e vendosura. Xhirimet janë ndërprerë përkohësisht”.

Vanity Fair tha se aktori britanik Pattinson, 34 vjeçar, kontraktoi virusin disa ditë pasi xhirimet rifilluan pranë Londrës, pas një vonese gjashtë muajsh për xhirimet. /Insajderi.com