Ndërron jetë legjenda e muzikës hip-hop

Ndërron jetë legjenda e muzikës hip-hop

Reperi Shock G, i njohur gjithashtu si Humpty Hump i grupit hip-hop Digital Underground, ka vdekur në moshën 57 vjeçare Kur nuk përdorte emrin e tij artistik, ai ishte i njohur si Gregory Edward Jacobs, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

Shoku i tij i grupit Digital Underground Chopmaster J. Bëri të ditur lajmin në Instagram:

“34 vjet më parë pothuajse ditën kur kishim një ide të egër, ne mund të ishim një bend hip hop dhe ta arrinim botën përmes tij, e gjithë ëndrra u bë realitet dhe realiteti u bë një makth për disa. Dhe tani ai është zgjuar nga fama rroftë Shoku G, Humpty Hump dhe pusho në paqe vëllai ime Greg Jacobs!!!”

Ekzamineri mjekësor Hillsborough, i vendosur në Tampa, tha për CNN se trupi i Jacobs ishte nën kujdesin e tyre dhe se ai kishte vdekur të enjten.

Zyra e Sherifit të Hillsborough nuk do të komentojë mbi ngjarjet përreth ose vendndodhjen e vdekjes së Jacobs dhe tha se ata po hetojnë akoma rastin. /Insajderi.com