Ndërron jetë legjenda e muzikës rock

Ndërron jetë legjenda e muzikës rock

Jim Steinman, kompozitori, tekstshkruesi dhe producenti i rekordeve që punoi me artistë si Meat Loaf, Celine Dion, Bonnie Tyler dhe më shumë, vdiq të hënën, konfirmoi për Variety ekzamineri mjekësor shtetëror i Connecticut njofton Insajderi. Ai ishte 73 vjeçar.

Puna e Steinman u shfaq në një mori zhanresh, të tilla si bashkëkohore për të rritur, rock, dance dhe pop, përveç punës së teatrit muzikor dhe filmave.

Jim gjithashtu ka punuar me Def Leppard, Barbra Streisand, Billy Squier dhe The Sisters of Mercy. /Insajderi.com