“Ndryshe nga zyrtarët e tjerë, Kurti nuk ka mbërritur në Kryeministri me eskortë”

“Ndryshe nga zyrtarët e tjerë, Kurti nuk ka mbërritur në Kryeministri me eskortë”

Kandidati për kryeministër Albin Kurti është takuar me kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

“Nuk erdhi me eskortë, i shoqëruar nga automjete. Doli shefi i protokollit në Presidencë dhe e priti dhe tashmë është futur në Kryeministri për një takim informal me kryeministrin Edi Rama”, raporton gazetari i Ora News.

Ende nuk dihet saktësisht se për çfarë do të bisedojnë Kurti dhe Rama, por dihet që të  dy e kanë paralajëmruar këtë takim për sot.

Albin Kurti në Tiranë, Edi Rama e pret në kryeministri

insajderi.com