Në listën e të famshmeve që u ‘zhveshën’ në tapetin e kuq, Bleona Qereti nuk mungon

Në listën e të famshmeve që u ‘zhveshën’ në tapetin e kuq, Bleona Qereti nuk mungon

Ambicie e zhveshur – kështu fillon artikullin e përditshmja britanike “The Sun”, ku renditi disa nga ‘fustanet e zhveshur’ më të njohur të tapetit të kuq, njofton Insajderi.

E aty nuk mungoi as këngëtarja shqiptare, Bleona Qereti e cila tash e sa vite jeton dhe punon në Amerikë.

“Këngëtarja shqiptare ktheu koka në “American Music Awards” në vitin 2014 në fustanin e gjatë rrjetë, nën të veshur me tanga dhe tapa thithkash”, shkruan gazeta duke bashkangjitur edhe një fotografi të këngëtares.

Lame - Albanian singer Bleona Quereti has yet to get a break in her career

“Ajo e ka krijuar emër me të tilla veshje, por pop karriera e 41-vjeçares nuk është po aq impresionuese”, përfundon gazeta, duke theksuar popullaritetin e pakët të këngëtares në ShBA.

Nude Bleona Qereti Shocks in Trashy Mesh Dress and Nipple Pasties

Lista e të famshmeve pastaj vazhdon me aktoren Jason Statham, ku në fillim të viteve 2000, ajo u shfaq në tapetin e kuq për premierën e filmit “Snatch”, me një fustan rozë tejet ekspozues.

Fame - this look made Kelly Brook a household name

Në artikull përmendet edhe aktorja Liz Hurley, me fustanin e famshëm nga Versace. Me fustanin e zi ajo u shfaq në tapetin e kuq në vitin 1994, në krah me aktorin e  famshëm, Hugh Grant.

Fame - this safety-pin Versace number propelled Liz Hurley to the A-list

Teknikisht nuk mund të quhet një fustan, por ish-e dashura e Kanye West, Amber Rose u shfaq me veshjen transparente e krijuar me zingjirë të bardhë eventin e ndarjes së çmimeve “VMA” në vitin 2014.

Lame - Amber Rose is known for revealing outfits and as Kanye West's ex

Një nga fustanet transparente më të njohur në industri është padyshim ky i vitit 1993, që u vesh nga Kate Moss. Super-modelja kishte folur për fustanin së fundmi duke thënë, “Ishte hera e parë që më fotografuan paparacët”.  /Insajderi.com

Fame - Kate Moss went from waif to supermodel thanks to this frock