Në ndeshjen ndaj Sevilla-s, lojtarët e Atletico-s me biçikleta bëjnë nxehjen

Në ndeshjen ndaj Sevilla-s, lojtarët e Atletico-s me biçikleta bëjnë nxehjen

Temperaturat e ulëta nuk lanë pa goditur dhe Spanjën që me stuhinë e borës “Filomena” bëri një mot të pazakontë dhe tepër të ftohtë për Gadishullin Iberik, njofton Insajderi.

Një diçka interesante ndodhi gjatë ndeshjes së djeshme të La Liga-s, mes Atletico Madrid dhe Sevilla ku lojtarët e Diego Pablo Simeones për të ngrohur muskujt e tyre nga acari i ftohtë që kishte përfshirë Madridin, stafi i Atleticos kishte menduar që lojtarët zëvendësues t’i jepnin biçikletës dhe të ngroheshin edhe me një ngrohëse.

Një situatë tepër e pazakontë kjo në botën e futbollit dhe e pa parë deri dje. /Insajderi.com