Në Prishtinë organizohet marsh në mbështetje të Izraelit

Në Prishtinë organizohet marsh në mbështetje të Izraelit

Një marsh protestues në mbështetje të shtetit të Izraelit pritet të organizohet më 21 maj në Prishtinë, shkruan Insajderi.

Ngjarja u bë e ditur përmes një eventi në Facebook të organizuar nga Arlind Imeri, ku njoftohet se marshi pritet të mbahet në ora 14:00.

“Shteti i Izraelit ishte pranë nesh kur ne kishim nevojë për strehim gjatë luftës së Kosovës.Andaj, të solidarizohemi me popullin e Izraelit në këto ditë të vështira, është më e pakta që mund të bëjmë”, ka thënë Imeri.

Këtë javë në Prishtinë, u organizua një marsh në mbështetje të popullit palestinezë, që ngjalli shumë reagime në opinionin publik.

Konflikti mes Izraelit dhe Palestinës po zgjon interesimin e gjithë botës.

Komuniteti ndërkombëtar ka bërë thirrje disa herë për t’i dhënë fund konfliktit të përshkallëzuar në mes këtyre vendeve./Insajderi.com