Në sfidën mes Partizanit dhe Bilishtit në konkurrencën e femrave në Shqipëri, gjashtë futbolliste transportohen për spital shkaku i helmimit

Në sfidën mes Partizanit dhe Bilishtit në konkurrencën e femrave në Shqipëri, gjashtë futbolliste transportohen për spital shkaku i helmimit

Ankth i madh në ndeshjen e sotme në Shqipëri, në futbollin e femrave mes Partizanit dhe Bilishtit, e cila është ndërprerë pa u mbyllur ende pjesa e pare, njofton Insajderi.

Sipas mediave në Shqipëri, mësohet se gjashtë futbolliste të Bilishtit kanë pasur gjendje të fikti në fushë, ndërsa dy prej tyre në gjendje më të vështirë, janë transportuar menjëherë në spital. Delegati i ndeshjes, Endi Hyka, menjëherë ka urdhëruar ndërprerjen e lojës dhe ka njoftuar për ardhjen e ambulancave të tjera, për të qenë në gatishmëri në këtë situatë të pazakontë.

Dyshohet se lojtaret e Bilishtit janë helmuar prej ushqimit, por kjo mbetet për t’u konfirmuar pas kontrollit të hollësishëm mjekësor. Në momentin e ndërprerjes, Partizani po fitonte me shifrat 5-0. /Insajderi.com