Nënkryetari i komunës tregon se cilat pjesë të Prishtinës janë më të dëmtuara pas reshjeve të shiut

Nënkryetari i komunës tregon se cilat pjesë të Prishtinës janë më të dëmtuara pas reshjeve të shiut

“Mati 1”, “Tophane”, “Dodona” dhe “Qendra”, janë katër pjesët e Prishtinës që janë dëmtuar më së shumti nga reshjet e shiut.

Këtë e ka treguar, të dielën nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli.

“Fashati Zllatar është shumë i dëmtuar ku edhe amvisëritë familjare janë dëmtuar. Në Qendër shtëpizat dhe dekorimet janë dëmtuar shumë”, ka deklaruar Pacolli për RTV Dukagjinin.

“Dy familje janë larguar nga shtëpitë e tyre dhe shpresojmë se pas intervenimeve që po bëjnë ekipet e komunës, ato familje të kthehen në shtëpi”.

Ndërsa, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka deklaruar se s’ka hapësirë për panik, pasi gjendja është nën kontroll.

Dëmet e shkaktuar janë duke u evidentuar nga Komuna e Prishtinës.

Të dielën, Prishtinën e kaploi moti me shi, duke shkaktuar dëme materiale.

Sheshet kryesore të kryeqytetit janë të mbuluara nga uji. /Insajderi.com