Nesër takohen Vjosa Osmani dhe Lumir Abdixhiku

Nesër takohen Vjosa Osmani dhe Lumir Abdixhiku

Kandidatja për presidente, Vjosa Osmani, nesër (e mërkurë) do të takohet me liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, përcjell Insajderi.

Takimin e Osmanit me Abdixhikut e ka konfirmuar anëtari i kryesisë së LDK-së, Xhafer Tahiri.

Tahiri në emisionin “Debat Plus” ka thënë “Natyrisht [se do të takohen]”.

Kreu i LDK-së do të takohet me Osmanin për të folur rreth çështjes së votimit të presidentit.

Kujtojmë se pas zgjedhjes së kryesisë së re të LDK-së, Abdixhiku ka deklaruar se janë pajtuar që të zhvillojnë takime vetëm me Osmanin për të vendosur për votimin apo mos votimin për presidente./Insajderi.com