Nexhmedin Spahiu demanton mediat serbe rreth deklaratave për Edi Ramën

Nexhmedin Spahiu demanton mediat serbe rreth deklaratave për Edi Ramën

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, ka reaguar ndaj lajmit ku thuhet se ai ka thënë për kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, se është nën ndikimin e drogës.

Përmes një postimi në facebook, ai ka shkruar se kjo është shpifje e gazetës beograse “Informer”.

“Gazeta e verdhe beograse Informer, të cilën ambasadori amerikan ne Beograd e quajti gazete plehre, ma m’vesh se kam thënë ne RTS, ne debat me Daciqin, se Edi Rama thithe kokaine. Edhe pse emisionin ne RTS e ka shikuar gjithë Serbia dhe e di se çfarë kam thënë saktësisht dhe askund nuk kam përmendë fjalën kokaine” ka shkruar Spahiu në llogarinë e tij në Facebook.

Në mediat serbe shkruante ku Nexhmendin Spahiu, gjatë një debati televiziv me ministrin e punëve të jashtme Ivica Daçiq, ka thënë se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është nën ndikimin e drogës.

Postimi i plotë i Nexhmedin Spahiut

Gazeta e verdhe beograse Informer, te cilen ambasadori amerikan ne Beograd e quajti gazete plehre, ma mvesh se kam thene ne RTS, ne debat me Daciqin, se Edi Rama thithe kokaine. Edhe pse emisionin ne RTS e ka shikuar gjithe Serbia dhe e di se cfare kam thene saktesisht dhe askund nuk kam permende fjalen kokaine, ky shkrim duket se eshte dedikuar per portalin e spiunazhit serb ne gjuhen shqipe “Gazeta Metro”, e cila sa dite rradhazi shpife kunder meje, duke perhapur genjeshtra se jam anetaresuar ne kete apo ate parti. Genjeshtren e informerit pra e barte Gazeta Metro, e edhe portalet tjera ne gjuhen shqipe pastaj ate si delet ne kope. Per ta bere me te besueshme aty jepet edhe linku i debatit ne gjuhen serbe. Natyrisht ata qe e dine serbishten dhe e degjojne debatin e kuptojne shpifjen, dhe e shohin se une kam qene fitues i debatit perballe Daciqit, por manipulimi ketu ndodhe me shumicen e te rinjeve qe nuk e kuptojne serbishten.