Nga “Hashish Thaçi” te “Edi Rama” – Reperi shqiptar befason me projektin e radhës

Nga “Hashish Thaçi” te “Edi Rama” – Reperi shqiptar befason me projektin e radhës

Buta është ndër rep – trap artistët më unik në vendin tonë. Ai u bë shumë i famshëm me projektin e tij mjaft interesant “Hashish Thaçi”.

Kënga i dha një famë të madhe Butës atë kohë duke e bërë mjaft të kërkuar në tregun shqiptar.

Buta identifikohet me një stil mjaft të vençat dhe ndryshe nga pjesa tjetër e estradës.

E si duket Buta do të befasoj edhe me projektin e radhës që do të titullohet “Edi Rama”

Kënga do të lansohet sot në orën 20:00, ështu ka paralajmëruar Buta përmes një intro të shkurtë të publikuar në Instagramin e tij.