Nga një zjarr në një spital në Indi, 10 foshnja humbin jetën

Nga një zjarr në një spital në Indi, 10 foshnja humbin jetën

Raportohet se 10 foshnje kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që ka shpërthyer në njësinë e kujdesit intensiv për foshnjet e sapolindura të një spitali në shtetin Maharashtra në perëndim të Indisë, transmeton Insajderi.

Policia indiane njoftoi se zjarri ka shpërthyer në njësinë e kujdesit intensiv për foshnjet e sapolindura të një spitali në qytetin Bhandara në shtetin Maharashtra, raporton Anadolu Agency (AA).

Si pasojë e zjarrit humbën jetën 10 foshnje dhe u shpëtuan 7 të tjerë, bënë të ditur zyrtarët e policisë, të cilët informuan se zjarri mund të jetë shkaktuar nga një qark i shkurtër i përjetuar në kontaktin elektrik.

Foshnjet që kanë humbur jetën thuhet se janë të moshës një deri në tre muajsh. /Insajderi.com