Nga sezoni i ardhshëm ‘New Balance’ do të jetë sponzor i ri teknik i Romës

Nga sezoni i ardhshëm ‘New Balance’ do të jetë sponzor i ri teknik i Romës

Lamtumirë “NIKE”, nga sezoni i ardhshëm klubi i Romës do të përqafojë sponsorin e ri teknik, e cila do të jetë “New Balance”, njofton Insajderi.

Nga marrëveshja e re me sponsorin e ri teknik “Neë Balance”, Roma do të fitojë mes tre ose katër milione eurove në sezon.

Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi kryeqytetas me anë të një komunikate në faqen e saj zyrtare.

KOMUNIKATA ZYRTARE E KLUBIT TË ROMËS

“Klubi i Romës është e nderuar të zyrtarizojë sponsorin e ri teknik ‘Neë Balance’, e cila do të jetë brand-i ynë sportiv me famë ndërkombëtare. Nga sezoni i ardhshëm sponsori i ri teknik do të dizenjojë fanellat dhe çdo produkt dhe aksesor të klubit tonë.”

/Insajderi.com