Nga vapa në shi

Nga vapa në shi

Moti sot ka ndryshuar nga temperaturat e larta në mot kryesisht të vranët e me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius.

Kjo gjendje meteorologjike do të përfshijë vendin edhe për ditët e  ardhshme dhe është si pasojë e prezencës së masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. /Insajderi.com/