Nis gjykimi i kosovarit që vrau kunatën në prezencë të tre fëmijëve të saj në Gjermani

Nis gjykimi i kosovarit që vrau kunatën në prezencë të tre fëmijëve të saj në Gjermani

Një burrë 48 vjeçar nga Kosova, po akuzohet se ka qëlluar për vdekje kunatën e tij 33 vjeçare, në prezencë të fëmijëve dhe burrit të saj, transmeton Insajderi.

I akuzuari i cili po qëndron në Löhne, (Landi Nordrhein Wastfallen, Gjermani), që nga e marta qëndroi në bankën e zezë të Gjykatës së Qarkut në Bielefeld, shkruan’albinfo’.

“Tre fëmijë adoleshentë kanë parë nënën e tyre duke vdekur në apartament”, ka deklaruar vëllai i të pandehurit si dëshmitar në fillim të gjykimit.

Sipas zyrës së prokurorit publik, i pandehuri nga Kosova në të vërtetë kishte për qëllim të vriste gruan e tij, pasi që ajo ishte ndarë nga ai.

“Me një çelës duplikat ai kishte hyrë në banesën e gruas së tij në dhjetor të vitit 2020. Aty ai kishte takuar kunatën, vëllain e tij dhe fëmijët në moshën 12, 13 dhe 14 vjeç. Vëllai dhe kunata e kishin vizituar ish-bashkëshorten e vëllait për t’i shprehur mbështetje nga burri i dhunshëm, i akuzuari i sotëm për vrasje”, thuhet në lajmin e publikuar.

Sipas prokurorisë, ai kishte nxjerrë një armë nga brezi dhe kishte qëlluar të dytë. Vëllai kishte rënë i plagosur, në dysheme dhe atëherë dorasi ka qëlluar në drejtim të kunatës të cilën e kishte vrarë me një të shtënë në gjoks.

“Anëtarët e tjerë të familjes e kishin bllokuar të armatosurin dhe e kishin mbajtur derisa kishte ardhur policia. I pandehuri ka qëndruar i heshtur në fillim të gjykimit. Por ai do ta japë një deklaratë përmes avokatit të tij, në rrjedhën e mëtejshme të procesit, është thënë në ditën e parë të procesit”, ka shkruar kjo media./Insajderi.com