Nisma dorëzon ankesën në PZAP

Nisma dorëzon ankesën në PZAP

Pas refuzimit te KQZ-së për të certifikuar listën e kandidatëve për deputetë të Nismës Socialdemokrate, ky subjekt ka dorëzuar ankesën e vet lidhur më këtë vendim në PZAP, njofton Insajderi.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare në Facebook, Nisma ka e kë bërë të ditur lajmin e dorëzimit të kësaj ankese.

Në reagimin zyrtar të këtij subjekti thuhet që, Nisma pret qe PZAP t’a përmirësojë këtë vendim të gabuara të KQZ-së dhe të pranohet kërkesa për certifikimin e listës më kandidatët e saj.

Në fund të reagimi thuhet që Nisma është e përkushtuar dhe do të jetë prezentë në mbrojtjen e vlerave kombëtare./Insajderi.com