fbpx

Nissan vjen me një veturë ekonomike vitin e ardhshëm

Çmimet e veturave të reja janë jashtëzakonisht të larta, por Nissan ka menduar diçka më komode dhe të lirë për konsumatorët e tij.

Nissan vjen me një veturë ekonomike vitin e ardhshëm

Të gjithë ata që duan një veturë të re, komode dhe mjaftë të lirë, duhet të presin edhe pak muaj, njofton Insajderi.

Nissan ka vendosur të lëshojë në prodhim modelin e quajtur Versa, i cili do të kushtojë rreth 10,000 euro.

Vetura do të ketë një motor 1.6 litërsh me 109 kuaj fuqi, derisa detajet tjera nuk janë ende të njohura. /Insajderi.com