Nissan zbulon detajin e parë të modelit Juke-n e ri

Nissan zbulon detajin e parë të modelit Juke-n e ri

Fotografia nuk zbulon shumë, përveç se Juke do të ketë forma LED të lehta të dritës mbi fenerët e rrumbullakët.

Fotografia nuk zbulon shumë, përveç se Juke do të ketë forma LED të lehta të dritës mbi fenerët e rrumbullakët.

Një maskë e përparme e shquar ngjan me atë të versioneve të reja të X-Trail dhe Murano.

Nissan nuk zbuloi shumë për Juke-n e ri, por fotografitë e spiunazhit të modelit të testimit treguan se do të ndiqte projektin “fanky” të paraardhësit të tij.

Para së gjithash, kjo ka të bëjë me linjat muskulore të anës së prapme të automjetit.

Jukeja e re do të bazohet në platformën CMF në të cilën prodhohen Renault Clio dhe Captur, dhe arrin në fillim të vitit të ardhshëm.

Sa i përket motorit, pritet të jetë një turbo-benzinë me tre cilindra 1.0-litërsh, katër-cilindra prej 1.3 litra me 140 dhe 160 kuaj fuqi dhe një turbo-dizel me 1.5 litra.

Juke gjithashtu do të jetë një makinë hibride e bazuar në një benzinë 1.6 litërshe dhe një paketë baterie prej 9.8 kWh që siguron një autonomi prej 30 km vetëm me energji elektrike.

Modeli më i ri i prodhuesit japonez do të arrijë në treg në muajin shtator.