Nitaj me lule ia dorëzon detyrën e ministres së ekonomisë Artane Rizvanolli

Nitaj me lule ia dorëzon detyrën e ministres së ekonomisë Artane Rizvanolli

Emri i saj nuk ishte i njohur për publikun kur Albin Kurti e propozoi për ministre të Ekonomisë, Artane Rizvanollin, njofton Insajderi.

Ajo sot e mori zyrtarisht detyrën nga Muharrem Nitaj, i cili e ushtroi këtë pozitë për pak kohë pas dorëheqjes së Blerim Kuçit.

Bashkë me detyrën, Nitaj asaj i dhuroi edhe lule.

“Urimet më të mira për Minsitren e re të Ekonomisë, Artane Rizvanolli! Kolegëve të mi të deritashëm gjithë të mirat dhe faleminderit për bashkëpunim”, tha Nitaj. /Insajderi.com

 

E prita e i dorëzova detyrën Ministres së re të Ekonomisë, Artane Rizvanolli!
E njoftova për punët e kryera, për ato që…

Posted by Muharrem Nitaj on Tuesday, 23 March 2021