Një 9-vjeçar në Britani të Madhe dyshohet se ka vdekur nga goditja e rrufesë

Një 9-vjeçar në Britani të Madhe dyshohet se ka vdekur nga goditja e rrufesë

Një fëmijë nëntëvjeçar ka vdekur, pasi dyshohet se është goditur nga rrufeja derisa ishte duke bërë stërvitje të futbollit në Lancashire të Britanisë së Madhe, transmeton Insajderi.

Policia e Lancashire, ka thënë se ai ishte dërguar në spital, por nuk iu ka mbijetuar plagëve të marra.

Nga Spirit of Youth Junior FC, ekipi i cili e përdorë këtë fushë, ka thënë se djali ishte duke bërë stërvitje private, shkruan ‘BBC’.

“Incidenti tragjik ndodhi në shtëpinë tonë në fushat e lojës së Edge, por nuk ishte gjatë një seance trajnimi të klubit”, ka thënë sekretari i klubit.

Policia ka deklaruar se hetimet janë duke u zhvilluar akoma për rastin, por dyshohet se djali ishte goditur nga rrufeja.

Sekretari i klubit Daniel Pack, ka thënë se ata janë duke bashkëndjerë me familjen dhe se rasti është shumë i rëndë për ata. /Insajderi.com