Një ditë pas fitimit të trofeut të Kupës së Botës, Shaqiri vjen me një mesazh

Një ditë pas fitimit të trofeut të Kupës së Botës, Shaqiri vjen me një mesazh

Xherdan Shaqiri e ka fituar mbrëmë titullin e dytë të Kupës së Botës për Klube në karrierë.

Pasi e fitoi këtë trofe me Bayern Munich vite më parë, ai të shtunën mbrëma e fitoi Botërorin e Klubeve edhe me Liverpoolin, disa muaj pasi fitoi edhe Superkupën e Evropës dhe Champions League, me shume ne Insporti.com