fbpx

Një ditë pas fitores historike të Kosovës, reagon Granit Xhaka

“Jam shumë krenar, Kosova ka një ekip shumë të bukur, një ekip shumë të mirë po kalojnë një fazë shumë shumë të bukur me fitoren dhe ishalla vazhdojnë me këtë ritëm”, ka thënë Xhaka.

Një ditë pas fitores historike të Kosovës, reagon Granit Xhaka

Mesfushori shqiptar nga Kosova, Granit Xhaka është prezent në ‘Elbasan Arena’ për të shikuar ndeshjen Shqipëri – Moldavi, në kuadër të eliminatoreve “Euro2020”, shkruan Insporti.com.

Xhaka pasi ka përfunduar ndeshjet me kombëtaren e Zvicrës në Ligën e Kombeve, është kthyer në Prishtinë për disa ditë.

Ai po ka komentuar edhe Përfaqësuesen e Kosovës, për të cilën ka thënë se ka një ekip tejet të mirë.

Për të lexuar lajmin e plotë, vizitojeni Insportin