Një i vdekur dhe 11 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 11 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se një pacient i infektuar me Coronavirus ka vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërsa janë konfirmuar 11 raste të reja të infektimit, përcjell Insajderi.

Gjatë kësaj periudhe janë kryer dy mijë e 660 testime.

Janë shëruar 109 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104 mijë e 563.

“Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 90 mijë e 217 doza të vaksinës”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq, numri total i rasteve aktive është 733./Insajderi.com

May be an image of text