Një i vdekur dhe 49 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Një i vdekur dhe 49 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Në 24 orët e fundit, në Shqipëri janë regjistruar 49 raste pozitive me COVID-19.

Raportohet se një person ka vdekur si pasojë e Coronavirusit.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë shëruar edhe 983 persona.

Raste aktive me virusi janë 7407./Insajderi.com