Një i vdekur dhe gjashtë raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe gjashtë raste të reja me COVID-19

Një person ka humbur jetën si pasojë e COVID-19 gjatë njëzetekatër orëve të fundit.

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar edhe gjashtë raste të reja me COVID-19.

Po ashtu janë raportuar edhe tetë pacientë të shëruar.

Rastet aktive me COVID-19 janë 327.

Qendër e Vaksinimit – Salla “1 Tetori” në Prishtinë

Gjithashtu ka vazhduar edhe procesi i vaksinimit.

Gjatë ditës së fundit vaksinën e morën edhe 1 mijë e 802 qytetarë.

Tash numri i personave që kanë marrë të paktën një dozë vaksine është 851 mijë e 575.

Ndërkaq, 758 mijë e 250 qytetarë kanë kryer procesin me dy vaksina. /Insajderi.com