Një lajm i mirë (dhe i keq) për fansat e “Peaky Blinders”

Një lajm i mirë (dhe i keq) për fansat e “Peaky Blinders”
Burimi i fotografisë: Netflix

Lajmi i mirë për të gjithë fansat e serialit “Peaky Blinders” është se shfaqja po rikthehet me një tjetër sezon, dhe lajmi i keq është se ky do të jetë edhe sezoni final.

Por, krijuesi dhe shkrimtari Steven Knight ka premtuar se historia do të “vazhdojë në një formë tjetër”, shkruan Variety, transmeton Insajderi.

Jashtëzakonisht popullor jashtë shtetit, seriali ndjek historinë e Tommy Shelby (Cillian Murphy) dhe ngritjen e familjes së tij famëkeqe në pushtet përkundër sfondit të klasës punëtore, pas Luftës së Parë Botërore Birmingham.

BBC konfirmoi terminin e shfaqjes të hënën, kur njoftoi se kishte rifilluar prodhimin në Mbretërinë e Bashkuar nën udhëzimet e rrepta të COVID.

Përfundimi i sezonit 6 vjen si një surprizë, pasi Knight më parë i tha Entertainment Weekly në vitin 2019 se “Peaky Blinders” do të kishtë 7 sezone.

Megjithatë, një vit vonesë në prodhim për shkak të pandemisë ka të ngjarë të ketë përshpejtuar planet për të përfunduar me sezonin 6, i cili me gjasë do të transmetohet në fund të vitit 2021 ose ndoshta edhe në fillim të vitit 2022 në varësi të asaj se sa shpejt prodhimi mund të përfundojë xhirimet mes krizës së vazhdueshme të virusit në Mbretërinë e Bashkuar. /Insajderi.com