Një producent i “Netflix” është helmuar – dyshohet për një komplot vrasjeje

Një producent i “Netflix” është helmuar – dyshohet për një komplot vrasjeje

Një producent ekzekutiv në një adaptim të Netflix në Kinë thuhet se u helmua nga një ekzekutues tjetër i përfshirë në prodhim.

Lin Qi, kryetar dhe CEO i “Yoozoo”, i cili po prodhon trilogjinë e librit “The Three-Body Problem” si një seri për Netflix, thuhet se po shërohet në një spital të Shangait

Ai mund të jetë helmuar nga CEO i një filiali Yoozoo që kontrollon pronën intelektuale “Three-Body”, sipas Variety dhe Hollyëood Reporter, transmeton Insajderi.

Ekzekutivët e Yoozoo kanë pasur debate në lidhje me produksionin, sipas The Hollywood Reporter. Kjo mund të kenë çuar që Linit t’i shërbehet çaj i helmuar, raportoi Variety. /Insajderi.com