Një romancë e re hollivudiane me Zendaya-n do të shfaqet në Netflix

Një romancë e re hollivudiane me Zendaya-n do të shfaqet në Netflix

Një ode për romancat e mëdha të Hollywood, me protagonistë Zendaya dhe John Washington, po vjen në Netflix në vitin 2021. Malcolm dhe Marie, nga krijuesi i Euforisë Sam Levinson, ndjekin një kineast, (Uashington) dhe të dashurën e tij, (Zendaya), në rrugën e tyre për në shtëpi nga një premierë filmi ndërsa diskutojnë për ish të dashurit dhe marrëdhëniet e kaluara.

Netflix po planifikon një fushatë të Academy Awards për filmin bardh e zi pasi shërbimi streaming e bleu atë për 30 milion dollarë (22 milion million) pas Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Toronto në Shtator.

Reperi Kid Cudi dhe Yariv Milchan bashkohen si producentë ekzekutivë, ndërsa Levinson vepron si shkrimtar dhe regjisor. Levinson më parë ka punuar me Zendaya në dramën me ndikim, Euphoria, e cila i dha kësaj të fundit një Emmy për aktoren kryesore më të mirë të këtij viti.

Levinson tha në kohën e blerjes së Malcolm dhe Marie nga Netflix: “Unë jam shumë mirënjohës ndaj këtij ekipi, shumë prej të cilëve janë familja ime Euphoria, që u bashkuan gjatë kohërave kaq të pasigurta. Ne u ndjeva të privilegjuar që ishim në gjendje ta bënim këtë film së bashku dhe e bëmë atë me shumë dashuri. Ne jemi të gjithë të entuziazmuar që filmi ka përfunduar me Netflix, e cila është platformë e pashembullt duke i lejuar kineastëve lirinë për të treguar historitë e tyre që arrijnë audiencën në të gjithë botën. ”

Malcolm dhe Marie pritet të shfaqen premierën më 5 shkurt në Netflix./Insajderi.com

Dazed Magazine