Një viktimë dhe 151 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Një viktimë dhe 151 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Është shënuar një viktimë në 24 orët e fundit në Shqipëri nga COVID-19, derisa janë regjistruar 151 raste të reja pozitive, ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, njofton Insajderi.

“Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 852 testime për të dyshuar të prekur nga COVID-19, dhe janë identifikuar 151 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2, ndërsa të shëruar rezultojnë 45 qytetarë”, thuhet në njoftim.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 39 raste në Tiranë, 27 raste në Durrës, 16 raste në Korçë, 14 raste në Shkodër, 10 raste në Lushnje, 8 raste në Gramsh, 6 raste në Elbasan, nga 5 raste në Krujë, Mirëditë, 4 raste në Fier, 3 raste në Gjirokastër, 2 raste në Devoll, Divjakë, Kolonjë, Vorë, 1 rast në Kurbin, Kavajë, Berat, Mallakastër, Sarandë, Patos.

Tutje thuhet se në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 192 pacientë, 19 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar./Insajderi.com