fbpx

“No, haram, haram”, kështu emigranti tenton t’i ndal protestuesit që thyejnë dyqanet në Paris

“No, haram, haram”, kështu emigranti tenton t’i ndal protestuesit që thyejnë dyqanet në Paris

Policia dhe protestuesit janë përleshur në qendër të Parisit gjatë fundjavës së tretë të protestave të atyre që njihen tani si jelekët e verdhë e që kundërshtojnë rritjen e çmimit të karburantit.

Disa protestues sulmuan dyqane të ndryshme, që për grupe të vogla anarkiste janë simbol i kapitalizmit dhe shfrytëzimit të klasës punëtore.

Në një video e shpërndarë në rrejte-sociale shihet se si disa protestues tentojnë të thyejnë një dyqan ne qendër te Parisit.

Teksa ata godasin me gjësende dëgjohet njeri duke bërtitur: “No, no, haram, haram” i cili tenton t’i ndalojë protestuesit.

Sipas mediave franceze, përcjell, personi në fjalë ishte një shtetas francez me origjinë algjeriane.

Për më shumë shikoni videon:

Sarı Yelekliler Parisi yakıyor, mağazaları yağmalıyor.Fransız bir müslüman “haram haram yapmayın” diyerek yağmacıları engellemeye çalışıyor.Müslüman olmak budur işte , böyle bir günde bile kafirin mal güvenliğini sağlamaya çalışıyor helal olsun !GİZLİ DOSYA

Posted by GİZLİ DOSYA on Sunday, 2 December 2018