Nota e Shaqirit pas super golit me Stoke Cityn [Foto]

25.11.2017 19:08
Nota e Shaqirit pas super golit me Stoke Cityn [Foto]

Nuk ka mjaftuar paraqitja e shkëlqyer e Xherdan Shaqirit që Stoke City ta evitojë humbjen në Premierligë në udhëtim te Crystal Palace.

Skuadra e anësorit nga Kosova, u mposht 2:1 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 13-të.

Shaqiri në këtë ndeshje shënoi golin e javës në Premierligë, duke u bërë për një moment ‘Lionel Messi’.

Ky gol dhe paraqitja e mirë, kanë bërë që Xherdan Shaqiri të vlerësohet me notë të lartë nga ‘Sofasoccer’