Notat e lojtarëve pas ndeshjes mes ekipeve të Milanos

Notat e lojtarëve pas ndeshjes mes ekipeve të Milanos

Interi triumfon ndaj Milanit në derbi ndaj Milanit me rezultatin 0-3, me dy golat e Lautaro Martinez dhe një super gol nga Romelu Lukaku i cili nuk di të ndalet së shënuari, njofton Insajderi.

Me këtë triumf skuadra ‘zikaltër’ merr hapa konkret drejt titullit kampion, ku i shkëputet Milanit të vendit të dytë me katër pikë.

Media e njohur italiane “SportMediaset” menjëherë pas ndeshjes ka vlerësuar me nota lojtarët e dy ekipeve të Milanos, ku në sy bie tek skuadra e Antonio Contes ku më të mirët janë Handanoviç, Perisiç, Lukaku dhe Lautaro Martinez.

Ndërsa tek skuadra e Milanit më të vlerësuarit janë Donnarumma dhe Ibrahimoviç.

MILAN –

Donnarumma – 6

Calabria – 5

Romagnoli – 5

Kjaer – 5,5

Theo Hernandez – 5,5

Tonali – 5 (Meite 5,5)

Kessiei – 5,5

Salemakers – 5 (Leao 5,5)

Çalhanoglu – 5

Rebiç – 5

Ibrahimoviç – 6,5 

Trajner: Pioli – 5

INTER –

Handanoviç – 7,5

Skriniar – 6,5

De Vrij – 6

Bastoni – 6

Hakimi – 6 

Barella – 6,5

Brozoviç – 6

Eriksen – 6,5 

Perisiç – 7

Lukaku – 7,5

Lautaro Martinez – 8 

Trajner: Conte – 7

/Insajderi.com